Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Defender Europe 21 “pushton” edhe Tiranën, helikopterët, tanket dhe trupat ushtarakë do të zbarkojnë në kryeqytet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stërvitja e përbashkët ushtarake mes forcave shqiptare dhe amerikane në kuadër të “Defender Europë 21” do të jetë e hapur edhe për publikun shqiptar. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Mbrojtjes.

Niko Peleshi njofton se stërvitja do të nisë më 20 maj në Durrës, 21 maj në Vlorë, 23 maj në sheshin “Nënë Tereza” në  Tiranë dhe përmbyllet më 25 Maj në Kuçovë. “Stërvitja Defender Europe 21 me pjesëmarrjen masive të trupave shqiptare dhe amerikane do të zhvillohet gjatë gjithë muajit Maj deri në mesin e muajit qershor.

Përgjatë kësaj periudhe në qytetet ku do të zhvillohet kjo stërvitje do të ketë ditë të hapura për publikun. Më 20 Maj në sheshin Taulantia në Durrës, më 21 Maj në Lungomare Vlorë, më 23 Maj në sheshin “Nënë Tereza”, Tiranë dhe më 25 Maj në Kuçovë”, thuhet në njoftim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img