Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

“Defender Europe 21”, Peleshi takon gjeneralin amerikan: Presim një nga stërvitjet më të mëdha në Evropë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3bb5e2889f788029f7f75e0140034a09

Shqipëria dhe Forcat e Armatosura vijojnë përgatitjet për të mikpritur “Defender Europe 21”, një nga stërvitjet më të mëdha të ushtrisë amerikane në Evropë.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ditën e sotme ka pritur zëvendëskomandantin e Ushtrisë amerikane në Evropë dhe Afrikë, gjeneralmajor Joseph F. Jarrard.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Peleshi shprehet Jarrardin e ka njohur me me përgatitjet që ka bërë vendi jonë për të mikpritur stërvitjen  “Defender Europe 21”, ku do të marrin pjesë mbi 6000 trupa dhe mjete ushtarake.

“Prita me kënaqësi zëvendëskomandantin e Ushtrisë amerikane në Evropë dhe Afrikë, gjeneralmajor Joseph F. Jarrard, të cilin e njoha me përgatitjet që ka bërë vendi jonë për të mikpritur stërvitjen  “Defender Europe 21”, ku do të marrin pjesë mbi 6000 trupa dhe mjete ushtarake.

Mbështetje të plotë dhe të pakushtëzuar nga të gjitha strukturat e shtetit shqiptar.  Mirënjohje ndaj Ushtrisë Amerikanë për përzgjehdjen e vendit tonë si “host nation” për një ndër stërvitjeve më të mëdha në Evropë” shkruan Peleshi në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img