Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

“Defender 21”, stërvitja më e madhe ushtarake e SHBA-së: Këtë javë do të vijnë më shumë ushtarë amerikanë në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në kuadër të misionit “Defender21” Ambasada Amerikane ka bërë të ditur se më shumë trupa të ushtrisë amerikane do të mbërrijnë gjatë kësaj jave në Shqipëri.

Gjatë gjithë stërvitjes trupat shqiptare do të stërviten së bashku me ato amerikane për të kryer operacione, duke filluar nga luftime dhe deri te ndihma humanitare.

“Më shumë ushtarë amerikanë do të mbërrijnë këtë javë në Shqipëri për fillimin e #DefenderEurope 21, stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor ku përfshihen 26 vende pjesëmarrëse. Gjatë gjithë stërvitjes ushtarët do të stërviten së bashku në të gjithë Shqipërinë dhe Evropën për të kryer operaicione, duke filluar nga luftime të stimuluara deri te ndihma humanitare. Kjo stërvitje do të ndihmojë forcat e SHBA-së, shqiptare dhe vendeve të tjera për të demonstruar dhe zhvilluar aftësitë e tyre për të parandaluar konfliktin dhe për ti mbajtur kombet tona të sigurta. #KrahperKrah #Ne jemiNATO”, shkruan Ambasada në një postim në Tëitter

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img