Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Defender 21”, qindra mjete lufte e ushtarë amerikanë zbarkojnë në portin e Durrësit (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në portin e Durrësit vijon zbarkimi i trupave dhe i mjeteve amerikane në prag të stërvitjes së NATO-s, “Defender Europe 21”.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka publikuar një video ku shihen mjetet e shumta amerikane, teksa shkruan se çdo gjë është gati për të çelur stërvitjen.

Në video shihem me dhjetra mjete, autoblinda amerikane.

“Nga porti i Durrësit ku vazhdon me ritëm zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane. Gjithcka gati për të celur stërvitjen e përbashkët më të madhe, të zhvilluar në Shqipëri, nga ushtria amerikane dhe forcat tona të armatosura në kuader te NATO,  Defender Europe 21,” shkruan Peleshi në postimin e tij.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img