Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E premte, 6 Gusht, 2021

“Defender 21” bën bashkë Ramën, Metën dhe Kim në Sheshin “Nënë Tereza”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Defender Europe 21” ditën e sotme ka zbarkuar në Tiranë, ku do të ketë surpriza në tokë dhe në ajër në sheshin “Nënë Tereza”.

Ky event ka bërë bashkë presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe aabasadoren Yuri Kim. Ata do të mbajnë edhe fjalën, pasa se të nisë edhe stërvitja e ushtrisë.

“Defender Europe 21” është stërvitja më e madhe ushtarake që është zhvilluar në Ballkanin Perëndimor dhe Shqipëria është vendndodhja kryesore.

Me mijëra trupa nga SHBA, por edhe aleatë të tjerë të NATO-s, disa prej të cilëve janë të përfaqësuar,  po demonstrojnë një rritje të aftësive ushtarake për të bashkëpunuar së bashku si aleatë ushtarakë. Në këtë stërvitje janë angazhuar mbi 28 mijë ushtarë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img