Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Defekti në linjën Kalimash-Kukës lë pa drita qytetin, OSHEE: Rikthyem energjinë elektrike, situata drejt normalizimit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rikthehet energjia elektrike në qytetin e Kukësit pas disa orë ndërprerje. Pak më parë OSHEE bëri me dije se energjia në Kukës dhe rrethinat e tij u ndërpre për shkak të një defekti në linjën e OST Kalimash-Kukës.

Ndërkohë me ndërhyrjen e punonjësve të OSHEE është bërë e mundur vënia në punë e nënstacionit dhe gradualisht po normalizohet situata e furnizimit me energji.

“Për shkak të defektit në linjën e OST Kalimash-Kukës, ka mbetur pa energji NST Rexhepaj që furnizon me. energji qytetin e Kukësit dhe rrethinat e tij.
Pas manovrimeve, u bë e mundur vënia në punë e nënstacionit dhe gradualisht po normalizohet situata e furnizimit me energji në të gjitha zonat e prekura nga defekti”,
thuhet në njoftimin e OSHEE.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img