Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
38 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Defekt në motor, avioni privat bie në mes të fshatit, humbin jetën 2 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një avion privat është rrëzuar dhe si pasojë kanë humbur jetën dy persona.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një fshat grek, në Haria, 15 kilometra larg Pyrgos, ku si pasojë e një defekti në motor avioni ka humbur kontrollin dhe është rrëzuar.

Mediat vendase bëjnë me dije se avioni është rrëzuar afër shtëpisë së njërit prej viktimave. Menjëherë pas rrëzimit, avioni u përfshi në flakë. Banorët e zonës nxituan për të ndihmuar në shuarjen e zjarrit, por fatkeqësisht ishte tepër vonë për shpëtimin e dy personave.

Aktualisht policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të cilat çuan në rrëzimin e avionit.

Më shumë

spot_img
spot_img