Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Defekt në linjën e tensionit të lartë, Berisha mbetet pa drita

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Si pasojë e një defekti në linjën e tensionit të lartë,  fshati i quajtur Berishë në Pukë ka mbetur pa drita.

Banorët e fshatit janë ankuar pasi për shkak të luhatjes së tensionit janë djegur pothuajse të gjitha paisjet elektro-shtëpiake.

Po ashtu është djegur dhe dyqani i fshatit Berishë. OSHEE është përpjekur të rikthejë energjinë, por defekti ka shkaktuar dëme materiale tek banorët. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img