Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Defekt i rëndë në linjën e tensionit të lartë, pjesa më e madhe e qarkut të Beratit në errësirë totale

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

51d84c8505102b4ef885db6cd6d73fdb

Një defekt në linjën e tensionit të lartë nga OST, ka bërë që një pjesë e madhe e qarkut të Beratit të jetë në errësirë të plotë.

Të gjitha zonat periferike dhe ato rurale ndodhen prej disa orësh në errësirë të plotë. Aktualisht furnizohen me energji elektrike vetëm qendrat e 5 qyteteve: Berat, Kuçovë, Skrapar, Poliçan dhe Urë-Vajgurore.

Me energji elektrike janë furnizuar edhe objektet e rëndësisë së veçantë, si Spitalet, Ujësjellësat, Institucionet publike etj.

Nga specialistët e OSHEE-së Berat bëhet me dije se, po vijon puna për normalizimin e situatës dhe rikthimin e energjinë elektrike në zonat ku ajo mungon prej disa orësh.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img