Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Defekt i rëndë, Korça mbetet në errësirë natën e Krishtlindjeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa zona të Korçës kanë mbetur pa energji elektrike pas një avarie të rëndë në transformatorin e nënstacionit të Korçës.

Sipas njoftimit të OSHEE, kanë mbetur pa energji pjeserisht zona e Bilishtit, Vranishti, Gjanci, Rehova dhe pjeserisht periferia Korçë. Grupet e punes janë në terren dhe po punojnë per riparimin e defektit dhe rikthimin e energjise elektrike.

Ndërkohë që qyteti i Korçës dhe zonat turistike të Dardhës dhe Voskopojës furnizohen normalisht me energji.

 

Më shumë

spot_img