Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dëborë, shi e diell, ja cilat do të jenë surprizat e motit për javën e ardhshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

98ba392e08f42ddf0cc27d6747a78701

Java që presim përpara pritet të jetë një javë “normale” ose “tipike” e kësaj periudhe me ditë me mot me diell si dhe ditë me mot të vranët dhe reshje shiu.

Ditën e hënë moti parashikohet kryesisht i vranët si dhe intervale me diell. Reshje shiu në formë pikash të herëpashershme dhe në orët e mbrëmjes në zonën e veriut reshjet në formën e shtrëngatave. I njëjti mot vijon edhe ditën e Martë por reshjet e shiut janë të përqendruara në zonën e veriut të herëpashershme përgjatë gjithë ditës me intensitet mesatar ndërsa në qendër dhe jug në formë pikash në orët e mbrëmjes.

Ditën e Mërkurë moti parashikohet me vranësira të dendura dhe reshje shiu të herëpashershme e lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar në të gjithë territorin. Në zonën e veriut për një periudhë afatshkurtër reshjet me intensitet deri të lartë.

Sipas SHMU, java mbyllet me ditën e Enjte dhe të Premte dy ditë të cilat parashikohet me mot të kthjellët. Për tu theksuar është se në relievet malore të veriut në lartësitë mbi 300-500metër priten dhe reshje të dendura dëbore ditët me reshje.

motui.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img