Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Dëborë në mes të prillit, dibranëve dhe kuksianëve u rrezikohen të mbjellat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kukësi dhe Dibra mëngjesin e sotëm janë zgjuar të mbuluara nga bora.

Sikur të mos mjaftonte kriza e krijuar prej Covid-19, dibranëve dhe kuksianëve u duhej dhe dëbora për t’u shkaktuar dëme në frutikulturë.

Ndonëse trashësia e borës nuk është e madhe, reshjet kanë përfshirë edhe fshatrat që ndodhen afër qyteteve.

Frika e banorëve është dëmtimi i pemëve, duke filluar nga kumbullat e para që fillojnë të çelin deri tek shumica e perimeve apo të mbjellave te para që janë aplikuar deri më tani.

Një nga zonat e Kukësit që është zbardhur e gjitha është Shishtaveci.

Foto nga Kukesi:

93954910_4451645331527504_212312242169839616_n_1.jpg

93379453_4451645504860820_3006361413665947648_n_2.jpg

93568394_4451645778194126_3397522540787138560_n_1.jpg

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img