Hapësire reklamuese

Aktualitet

Dëborë dhe ngrica, parashikimi i motit për ditën e sotme

Shkruar nga Newsbomb
Dëborë dhe ngrica, parashikimi i motit për ditën e sotme

Reshjet e shiut do të vazhdojnë të jenë prezente me intensitet të ulët e lokalisht mesatar përqëndruar në lindje-juglindje të vendit deri pasditen e kësaj të diele.

Më pas parashikohet ndërprerje të reshjeve të shiut. Reshjet e dëborës do të vijojnë të jenë me intensitet të ulët në Alpe, relievet malore në veri-verilindje-juglindje të vendit, ndërsa vlen të theksohet prezenca e ngricave të forta në akset rrugore si dhe mjegull e dendur e mjegullinë, kryesisht në orët e mëngjesit në zonat luginore.

Era është me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi 2-11m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era shfaqet intensive / problematike me shpejtësi 11-19m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 2-5ballë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese