Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Dëborë dhe ngrica në Korçë, shoferët duhet të tregojnë kujdes në këto akse

Lajme të ngjashëm

Qarku i Korçës orët e fundit është goditur nga moti i keq, si reshjet e dëborës dhe ulje të ndjeshme të temperaturave.

Bëhet me dije se temperaturat në Korçë kanë rënë në -8 gradë Celsius, ndërsa dëbora ka shkuar në trashësinë e 5 deri në 10 centimetra.

Akset ku ka rënë dëborë dhe shoferët duhet të bëjnë kujdes janë Korçë-Voskopojë, Korçë-Qafa e Qarrit-Ersekë-Leskovik dhe rrugët pranë Dardhës.

Sakaq, borëpastrueset kanë nisur punën për lehtësimin e qarkullimit të mjeteve.


Më shumë