Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Dëbora zbardh Shqipërinë

Shkruar nga Newsbomb
Dëbora zbardh Shqipërinë

Vendi është përfshirë në orët e fundit të së premtes dhe mëngjesin e së shtunës, 16 Dhjetor, nga reshje me intensitet të dëborës. Pjesa e veriut dhe juglindja e vendit janë zbardhur të parat, ndërsa borëpastrueset kanë dalë menjëherë në terren.

Në Korçë, Dardhë, Voskopojë, Qafë Qarri dhe Ersekë reshjet e dëborës kanë vazhduar dje në mbrëmje e deri pas mesnate. Përsa i përket zonës veriore të Shqipërisë, dëborë ka rënë në Kukës, Shishtavec, Bogë, Theth, Tamarë dhe Vermosh,

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese