Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Dëbora në Rrugën e Kombit, AHC lajmëron shoferët: Lëvizni me shpejtësi të reduktuar dhe me goma dimri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreshje të dendura dëbore kanë qënë prezente në pjesën më të madhe të vëndit, dje dhe sot, përfshirë dhe segmentin rrugor Fan – Kolsh, pjesë e autostradës Milot – Morinë.

Aktualisht Rruga është në asfalt e pastruar nga dëbora dhe pa probleme në qarkullimin rrugor.

Për ditët në vijim të periudhës dimërore, AHC ju bën apel drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit të tyre në “Rrugën e Kombit”:

– Kërkojme nga përdoruesit e rrugës të ecin me shpejtësi të reduktuar

– Të respektojnë sinjalistiken rrugore dhe kujdes të shtuar në tabelat elektronike dhe mesazhet e përcjella në to!

– Të lëvizin me goma dimërore dhe prezencë zinxhirësh në makinë

– Për çdo shqetësim apo informacion të nevojshëm mund të na telefononi 24 ore në nr jeshil 08000400.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img