Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

“Dëbora në Qafë Thorë-Theth mbi 1 metër”, ARRSH thirrje shoferëve: Pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë!

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të tregojnë kujdes të shtuar dhe të pajisen me goma dimërore e zinxhirë, pasi trashësia e dëborës në rrugën Qafë Thorë-Theth shkon mbi 1 metër.

ARRSH bën me dije se gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit reshjet e shiut kanë qenë me intensitet mesatar, pa sjellë probleme në qarkullimin e akseve nacionale.

Njoftimi i ARRSH:

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit reshjet e shiut kanë qenë me intensitet mesatar, pa sjellë probleme në qarkullimin e akseve nacionale

Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren për të mbajtur qarkullimin në normalitet. Në aksin Qafë Thore-Theth, në zonën e tuneleve, është punuar me mjete e punëtorë për ta bërë të aksesueshëm dendësia e dëborës mbi m

Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.

Më shumë