Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Dëbora e parë në vend

Shkruar nga Newsbomb
Dëbora e parë në vend

Shqipëria ndodhet prej më shumë se 48 orësh nën pushtetin e stuhisë dhe reshjeve të shiut, të cilat kanë shkaktuar përmbytje, bllokime rrugësh dhe mungesë të energjisë elektrike, kryesisht në zonat rurale.

Mirëpo, teksa Tirana dhe një pjesë e mirë janë ende nën pushtetin e shiut, ulja e temperaturave ka sjell reshjet e para të dëborës.

Majat e maleve në qarkun verior janë fotografuar të zbardhura nga dëbora. Edhe në majën e Gramozit në Kolonjë kanë rënë flokët e parë të dëborës dhe kurora e malit është veshur zbardhon nga “velloja e bardhë”.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese