Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Dëbora dëmton linjën Fushë Arrëz-Pukë, zona prej 5 orësh pa energji elektrike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60671b2804b04dc25826192dbb902680

Reshjet e shumta të dëborës që kanë përfshirë qytetin e Pukës kanë shkaktuar problemet e para në zonë. 

Një prej linjave që furnizon me energjie 35000 KW Fushë Arrëzin ka pësuar dëmtime të mëdha, duke lënë zonën pa energji elektrike prej 5 orësh.

Punonjësit e OSHEE kanë shkuar në zonë, por siç mësohet nuk kanë mundur të rikthejnë energjinë për shkak të motit të keq dhe terrenit të vështirë.

Akulli ka shkaktuar dëmtime dhe në linjat e tensionit të mesëm dhe atij të ulët. Pa energji elektrike janë dhe fshatrat Rrape, Rryp, Xath, Flet.

 

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=629&loc=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fakulli demton linjen e tensionit fushe arrez puke pa energji elektrike puka dhe disa fshatra%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb

 

 

Më shumë

spot_img
spot_img