Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Dëbohet nga Italia drejt Shqipërisë “Princeshë Eva” e kokainës dhe prostitucionit

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka shoqëruar nga ambientet e burgut në aeroportin Malpensa një 34 vjeçare, me destinacion Shqipërinë.

Eva Preka njihej në ambientet e prostitucionit si “princeshë Eva” ndërsa në tregun e kokainës njihej me pseudonimin “la diva Bianca”. Ajo u dënua në vitin 2011 me tre vite e katër muan burg pasi u kap me gjysëm kile kokainë të pastër. Ajo jetonte në një apartament liksoz në Milano nga ku, sipas policisë italiane drejtonte edhe trafikun e kokainës. 34 vjeçarja u dëbua ditën e sotme në Shqipëri.


Më shumë