Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Debati për Borxhin Publik, Rama publikon shifrat: Meqë dëgjoni shumë llafe nga ata që e zhytën Shqipërinë në borxhe

spot_img

Lajme të ngjashëm

c873d35271b4742fd88de18e75e287a1

Kryeministri Rama publikon disa shifra që tregojnë sipas tij se qeveria socialiste e ka ulur borxhin publik dhe ka rritur investimet.

Mos dëgjoni llafe shumë për Borxhin shkruan Rama, nga ata që e zhytën Shqipërinë në borxhe ndaj sipërmarrjes, shëndetësisë, arsimit, etj.

“Mirëmëngjes, dhe meqë dëgjoni llafe shumë për Borxhin Publik nga ata që e zhytën Shqipërinë në borxhe ndaj sipërmarrjes, shëndetësi, arsim e deri edhe ndaj personave me aftësi të kufizuar, të prekurve nga përmbytjet, e madje edhe bebeve të porsalindura që i lanë pa mikrobonusin 5 mijë Lekë, njësoj si rrugët e lëna rrugëve, me këtë krahasim fare të thjeshtë për ta kuptuar dallimin e madh mes tyre e nesh, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama dhe ndan foton e mëposhtme.

121134715_10158233503521523_1978765740864857307_o.jpg

Mirëpo, në grafikën e kryeministrit ka një gabim në dy kolonat e para që u referohen viteve 2006-2013, pasi 60 (që nënkupton borxhin) është më e madhe se 70 (që nënkupton investimin).

Më shumë

spot_img