Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Debatet për fletën e votimit, reagon ambasadori britanik: Fletët duhet të jenë të qarta, votat të numërohen për partinë dhe kandidatin sipas synimit të votuesit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori britanik Duncan Norman ka reaguar për debatin e shkaktuar për fletët e votimit të 25 prillit.

Më anë të një postimi në rrjetet sociale, Norman thotë se fkletët duhet të jenë të qarta për qytetarët, në mënyrë që vota të lexohet sipas synimit të votuesit.

“E rëndësishme që fletët e votimit të dakordësohen në kohë, për t’u dhënë votuesve mundësi të përshtatshme të familjarizohen përpara Ditës së Zgjedhjeve. Por ato duhet të jenë gjithashtu të qarta, që votat të numërohen për partinë dhe kandidatin sipas synimit të votuesit”, shkruan Norman.

Kujtojmë se ditën e sotme KAS vendosi që në fletët e votimit të mos jenë të shënuar emrat e kandidatëve, por ata do të identifikohen me numra, ndërkohë që ky vendim është apeluar nga Partia Demokratike.


Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img