Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Debatet në mbledhje, PD del me deklaratë zyrtare: Basha nuk ka thënë asnjëherë se anëtarësia e Partisë Demokratike është anti-amerikane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbledhja e kryesisë së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike është shoqëruar me debate mes mbështetësve të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Lulzim Bashës.

Në media dolën lajme se kryedemokrati Basha e kishte etiketuar anëtarësinë e PD-së si anti-amerikane, pas mbështetjes që ata po i japin ish-kryeministrit Berisha.

Por Partia Demokratike në një deklaratë zyrtare sqaron se kryedemokrati Basha nuk e kishte etiketuar asnjëherë anëtarësinë si anti-amerikane, teksa shto se BAsha ka thënë se SHBA kanë qenë, janë dhe do të jenë aleati i Partisë Demokratike për një Shqipëri të zhvilluar dhe demokratike.

Deklarate e Partise Demokratike

Në lidhje me spekulimet që qarkullojnë mbi mbledhjen e sotme të Kryesisë së Grupit Parlamentar të PD-së, Partia Demokratike deklaron:

Kryetari i Partisë Demokratike në asnjë moment nuk e ka etiketuar anëtarësinë, që është shpirti i PD-së, si antiamerikane. Ky është një trillim i qëllimshëm nga ata që prej kohësh keqpërdorin gjithçka për interesa personale.

Z. Basha ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë, janë dhe do të jenë aleati i Partisë Demokratike për një Shqipëri të zhvilluar dhe demokratike dhe askush nuk mund ta cënojë aleancën dhe partneritetin mes Partisë Demokratike dhe SHBA-ve.

LEXO EDHE: Debate në mbledhje, Noka përplaset sërish me kreun e PD: “I ngule thikën pas shpine Berishës”! Basha: S’do lejoj grupe anti-amerikane në parti

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img