Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Debat në Komision mes Manastirliut dhe opozitës për maskën: Hipokrizi, ishin 20 mijë njerëz në stadium…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Me debate është zhvilluar komisioni për punën, çështjet sociale dhe shëndetësinë.

Gjatë fjalës së saj ministrja e Shëndetësisë,  Ogerta Manastirliu i është përgjigjur pyetjeve në lidhje me masat e marra për fillimin e vitit të ri akademik.

Ministrja ka tyhënë se duhet të vendosin maskën, çfarë ka shkaktuar edhe debat mes deputetëve të opozitës duke e quajtur këtë gjest “hipokizi”.

Pjesë nga debati në Komision:

Ogerta Manastirliu: Asnjë këtu, ose pjesa dërrmuese e opozitës nuk vë maskë. Ne duhet të jemi të parët që duhet të vendosim maskën, do të jem e detyruar që të flas me maskë.

Albana Vokshi: Jam shumë dakord me atë që thoni ju, por për këta fëmijët çfarë do bëjmë

Petrit Vasili: Zonja ministre flasim për thelbin, nuk do të flasim për dukjen. Janë 20 mijë njerëzit në stadiumin Qemal Stafa ata që i japin përgjigjen më të mirë kësaj hipokrizie. E nëse doni të bindni shqiptarët që e zgjidhni problemin me maskat e këtyre njerëzve këtu është hipokrizi e madhe. Keni bërë ceremoni në ambient të mbyllur në opera, mos më detyroni që të nxjerr foton këtu.

Orjola Pampuri: Nuk e mbaj maskën këtu, auditorët me studentë pa maska, autobusët të mbushura me njerëz pa maskë. Të gjitha janë pa maska kur ne futemi në godinën e Kuvendit, le ti lëmë këto andralla, për linjat e autobusëve moj zonjë, teatrot janë plot.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img