Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Debat i FORTË mes demokratëve, Mark Marku akuza Ristanit: Edhe ti je i shitur!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani dhe kandidati për deputet në listën e PD-së në Lezhë (tashmë i konfirmuar), Mark Marku kanë debatuar ashpër në studion e ‘Open’.

Debati agravoi dhe në ofendime, ku Marku e quajti Ristanin të shitur, ndërsa ai iu përgjigj duke i thënë se duhet të dijë me kë flet dhe i kërkoi që të rrijë urtë.

Pjesë nga debati

Marku: Kur vidhet a është fajtor hajduti? Se gjithë thoni që është fajtor Basha. Pse është bërë rrokopujë?

Ristani: Pse rrokopujë se ka vota të pavlefshme.

Marku: Po ku e dimë ne kush i ka nxjerrë? Të hapen kamerat. Edhe ti je i shitur.

Ristani: Mos lësho të tilla gjëra se e di ti kush jam unë? Ti mu m’u drejtove si shitje. Te kush jam shitur? Te Edi Rama jam shitur?

Marku: Të shikohen kamerat për çdo fletë të pavlefshme se është e identifikueshme çdo individ. Ky është proces Ben dhe jeni ngutur.

Ristani: Këto procese i kam kaluar në duar disa dhe të jesh i sigurtë që…

Marku: Jeni të ngutur vetëm për të shitur këtë.

Ristani: Marku mos fol në këtë mënyrë o burrë. Marku, interpretimin bëje vetë. Se sa jurist jam unë, më njohin të tjerët, s’kam nevojë për ty fare. Ti rri urtë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img