Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Dea e vogël i dërgon letër Ramës për kushtet e këqija të shkollës, kryeministri ndez motorët e bashkisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

aa53ed85fd05b51c6a51797c8597aded

Të gjithë duket se e kanë kuptuar tashmë mënyrën se si mund t’i zgjidhin problemet. Edhe Dea e vogël në klasë të gjashtë ka mësuar se për të zgjidhur problemin duhet t’i drejtohet kryeministrit Edi Rama.

Vajza ka shkruar një letër ku kërkon rikonstruktimin e shkollës “Demokracia” në Mamurras dhe pastrimin e një ambulance jofunksionale që ndodhet përballë kësaj shkolle.

Me të mbërritur në zyrën e tij kjo letër e shkruar me dorë, kryeministri ka urdhëruar plotësimin e kushteve të vogëlushes dhe puna është ende duke u zhvilluar.

“MIRËMËNGJES

dhe me rastin frymëzues të Deas së vogël që i shkruajti platformës së bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al dhe zgjidhi një problem që shqetësonte atë dhe bashkëmoshatarët e saj, ju uroj një fundjavë të bukur”, shkruan kryeministri krahas  intervistës me gazetaren Anjeza Maja.

Më shumë

spot_img