Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

De Biasi surprizon me formacionin kundër Maqedonisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme kundër Maqedonisë në kuadër të eliminatoreve të botërorit “Rusi 2018”.

Gianni de Biasi e ka të qartë formacionin titullar që do të hedhë përballë ekipit maqedonas. Në skuadër nuk do të jenë dy mesfushorët organizatorë, Basha dhe Memushaj pasi italiani ka projektuar një mesfushë shkatërruese, shkruan Newsport.al.

Në mbrojtje tekniku kuqezi do të rreshtojë katërshen Agolli – Mavraj – Gjimshiti- Hysaj. Përpara tyre do të vendoset Kukeli ndërsa në mesfushë do të jenë Hyka – Abrashi – Xhaka dhe Gashi. Majën e sulmit pritet ta udhëheqë shënuesi i atij goli historik në Francë, kundër Rumanisë, Armando Sadiku.

Formacioni 4-1-4-1: Etrit Berisha, Agolli, Mavraj, Gjimshiti, Hysaj, Kukeli, Hyka, Abrashi, Xhaka, Gashi, Sadiku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img