Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

De Biasi në izolim: Po shkruaj një libër për Shqipërinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

70e0776ca52863ff2aca538c2414ed39

Gianni De Biasi thotë se po shkruan një libër për aventurën e tij kuqezi në si tajner i kombëtares shqiptare të futbollit.

De Biasi ka menduar që eksperiencën e tij, si një nga trajnerët më të suksesshëm të kuqezinjve ta ndajë në një libër të cilin po e shkruan gjatë kohës në izolim. Këtë e ka zbuluar gjatë një interviste për gazetën spanjolle Marca.

“Po shkruaj në këto ditë historinë time me Shqipërinë futbollistike, po shkruaj dhe jam te kapitulli i tretë i këtij libri. Është diçka që po bëj për të hedhur në letër një eksperiencë që kam të qartë në kokë”, tregoi ish-trajneri i kuqezinjve.

Ndërkohë ai ka zbuluar gjithashtu se ka qenë pranë stolit të një kombëtareje europiane, por nuk ka arritur të firmosë dot pasi gjithçka u ndal për shkak të koronavirusit, megjithatë De Biasi shtoi se firma mund të vijë kur situata të normalizohet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img