Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Databaza e qytetarëve në “duart” e PS, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku thirren sot në SPAK për të dëshmuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarët e njohur Armand Shkullaku dhe Andi Bushati janë thirrur në SPAK lidhur me databazën e PS-së me të dhënat personale të 910 mijë personave në Shqipëri.

Drejtuesit e Lapsi.al, pritet që të japin dëshminë e tyre ditën e sotme në orën 13:30.

Kujtojmë se më herët Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për databazën e kontakteve të Partisë Socialiste.

Mësohet se SPAK do të sekuestrojë serverin e e-Albania për të krahasuar të dhënat me qëllim identifikimin e burimit ku janë marrë të dhënat personale të qytetarëve.

Nëse vërtetohet se këto të dhëna janë marrë nga E-Albania, atëherë kemi të bëjmë me një krim zgjedhor.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img