Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dasmë në kushte pandemie, gjobitet me 30 milion lek pronari i ‘Lounge bar’ në Fier

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5145df7ca6f9bbc0f050eb82e3dabca8

Pronari i një lokali në Fier është gjobitur me 30 milion lekë pasi kishte hapur lokalin e tij për një event festiv, duke shkelur rregullat për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Sipas njoftimit, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000.000 lekë, shtetasin E. Sh, pronar i një subjekti Lounge Bar në Fier pasi është konstatuar duke organizuar event festiv në kundërshtim me Aktin Normativ.

Policia apelon për të gjithë pronarët dhe administratorët që të respektojnë me korrektësi masat anticovid, ndërkohë që fton qytetarët të denoncojnë në Komisariatin Dixhital cilindo administrator lokali që nuk i respekton këto masa kufizuese duke u kthyer në burim rreziku për ta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img