Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Dasmë në anijen e Rojes Bregdetare, Artur Meçollari padit shtabin e Forcave të Armatosura dhe ministren Xhaçka: Nuk e dhashë unë lejen, erdhi ‘nga lart’

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d3b53a8ce1f4a00d89f68b5a0d10f3b2

Ish-komandati i Rojes Bregdetare Artur Meçollari ka dorëzuar padi në Gjykatë ndaj shtabit të Forcave të Armatosura dhe ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Meçollari u shkarkua nga detyra pasi dyshohet se lejoi organizimin e një ceremonie martesore të një fëmije oficeri. Ai mohon akuzat dhe thotë se nuk është ai personi që ka lejuar ceremoninë dhe dekorimin e anijes së Rojes Bregdetare. Sipas tij, urdhri i dekorimit të anijes kishte ardhur “nga lart”.

Ish-komandanti i Rojes Bregdetare kërkon rikthimin në detyrë, nëpërmjet Gjykatës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img