Dasma kthehet në tragjedi pas sulmit me bombë që shkaktoi 30 të vdekur dhe 94 të plagosur në Turqi

Publikuar tek: bota, më 08:46 21-08-2016 Dasma kthehet në tragjedi pas sulmit me bombë që shkaktoi 30 të vdekur dhe 94 të plagosur në Turqi

Një dasëm është kthyer në një skenë lufte pas sulmit terrorist në lagjen Beybahçe të komunës Şahinbey në Turqi.

Nga shpërthimi me bombë kanë humbur jetën 30 dasmorë ndërsa janë plagosur 94 të tjerë, shumë prej tyre në gjendje të rëndë për jetën.

“Një sulm terrorist i neveritshëm me bombë është kryer ndaj një dasme në lagjen Beybahçe të komunës Şahinbey. Si pasojë e këtij sulmi aktualisht kanë humbur jetën 30 qytetarët tanë dhe janë plagosur 94 të tjerë”, tha Prefekti i qytetit Gaziantep, Ali Yerlikaya.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja si i shpëtoi ky 31-vjeçar policisë (Foto)
Aksident tragjik në Itali, humb jetën 17-vjeçari shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.013225078582764
array(1) { ["section"]=> string(104) "dasma-kthehet-ne-tragjedi-pas-sulmit-me-bombe-qe-shkaktoi-30-te-vdekur-dhe-94-te-plagosur-ne-turqi-50391" }