Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
2.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
spot_img

“Dash, provoje të dalësh njëherë me partinë tënde, dhe s’do ngelesh thjesht një numër”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që fleta e votimit për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit të mos jetë me emrat e kandidatëve por me numra rendorë.

Dash Shehi, një prej aleatëve të kryedemokratit Lulzim Basha, ka qenë ndër të parët që ka shprehur pakënaqësi për këtë. Ai më pas ka vijuar të promovojë në rrjetet sociale numrin e tij në listën e PD-së, numrin 13.

Por ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu nuk e ka lënë pa ironizuar këtë rast. Ai ka edhe një këshillë për Dashamir Shehin:

“Dash Shehi është mërzit nga KQZ sepse ishte emër dhe ka ngel numër. Në flet votomi do quhet thjesht nr:13.

I dashur Dash, Provoje dil një herë në jetë me partine tënde dhe do e kesh emrin në ballë, përndryshe duke u futur 30 vjet tek thesi I PD, do ngelesh thjesht një numër”, shkruan Spahiu në rrjetet sociale.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img