Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

DASH përgëzoi Shqipërinë për zgjedhjet, Xhaçka: Mirënjohës ndaj SHBA për mbështetjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka shpërndarë postimin e zëdhënësit të Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price, ku shpreh mirënjohje për mbështetjen e SHBA në demokracinë e vendit tonë.

“Mirënjohës ndaj SHBA për të gjithë mbështetjen e tyre për demokracinë e Shqipërisë”, shkruan Xhaçka.

Pak më herët Price përmes një postimi në Twitter përgëzoi popullin e Shqipërisë dhe Edi Ramën për mbarëvajtjen e zgjedhjeve parlamentare 2021, duke i bërë apel opozitës që të njohë rezulatin legjitim të zgjedhjeve, pasi sipas tij kjo është në të mirë të demokracisë në vend.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img