Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

DASH mbështet integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE: Të bëhet pa vonesa…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price ka folur për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Price me anë të një postimi në twitter është shprehur se SHBA mbështet hapjen e negociatave dhe pranimin në BE të Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë pa vonesë.

 “Ne mbështesim hapjen e negociatave të pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa vonesë. Ne jemi duke u angazhuar në nivelet më të larta të qeverisë për të demonstruar përkushtimin tonë në rrugët evropiane të aspirantëve” shkruan Price në postimin e tij në Tëitter.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img