Hapësire reklamuese

Aktualitet

DASH mbështet integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE: Të bëhet pa vonesa...

Shkruar nga Newsbomb
DASH mbështet integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së

Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price ka folur për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Price me anë të një postimi në twitter është shprehur se SHBA mbështet hapjen e negociatave dhe pranimin në BE të Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë pa vonesë.

 “Ne mbështesim hapjen e negociatave të pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa vonesë. Ne jemi duke u angazhuar në nivelet më të larta të qeverisë për të demonstruar përkushtimin tonë në rrugët evropiane të aspirantëve” shkruan Price në postimin e tij në Tëitter.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese