Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

DASH e akuzoi edhe për pasurimin e aleatëve, Berisha i tregon me emra: Fatmir Mediut i hoqa imunitetin, Ilir Metës i doli video por shkoi vetë në Gjykatë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Akuzat e Departamentit Amerikan të Shtetit lidheshin edhe me aleatët e Berishës, pasi DASH akuzonte se edhe ata ishin pasuruar në kurriz të shqiptarëve.

Ish-kryeministri Berisha në një intervistë në “Opinion” i tregoi me emra aleatët, nga Fatmir Mediu, Nard Ndoka, Ilir Meta dhe Shpëtim Idrizi. Ai tha se Fatmir Mediut i ka hequr imunitetin pas tragjedisë së Gërdecit dhe kreu i republikanëve ka shkuar 2 herë në Gjykatën e Lartë.

Përsa i përket Ilir Metës, Berisha tha se presidentit aktual i ka dalë një video dhe aid ha dorëheqjen duke u paraqitur vetë në Gjykatë.

“Aty flitet për aleatë dhe unë aleat ka patur republikanët, demokristianët, Ilir Metën dhe Shpëtim Idrizin. Fatmir Mediu pasi kemi ikur nga qeveria, e kanë çuar në Gjykatën e Lartë edhe 2 herë të tjera. Mirë unë, po Edi Rama e mbrojti Fatmir Mediun? Sali Berisha i ka hequr imunitetin atij. Me çfarë e pasuroi Sali Berisha – Fatmir Mediun?

Ilir Meta pati një problem, doli video e cila ishte 29 herë copy-paste. Ilir Meta dha dorëheqjen dhe shkoi vetë në Gjykatë”, tha Berisha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img