Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
39 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Danimarka i frikësohet Shqipërisë pas vendimit: Diçka po ndodh kundër nesh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2d8bd754419f63f1ed35d20234a47e79

“Unë totalisht nuk po kuptoj asgjë nga ky vendim. Jam i habitur! Po ndodh njësoj si në 2007-ën kur humbëm ndeshjen me Suedinë. Mendoj se diçka është duke ndodhur kundër nesh gjithë kohën dhe kjo po bëhet sepse këtu ka politikë dhe lobim.

Vendimi është dashur të jepet para se ne të luanim me Serbinë por nuk ndodhi. Ne ende mund të vendosim për fatin tonë por përfundimisht gjërat na janë vështirësuar. Natyrisht, ne duhet ta mposhtim Shqipërinë dhe më pas duhet të fitojmë me Armeninë dhe të marrim pikë ndaj portugalisë”. Është ky reagimi i Morten Olsen trajnerit të kombëtares Danimarkës pas vendimit tëCAS lidhur me ndeshjen Serbi- Shqipëri, duke i dhënë 3 pikët vendit tonë.

Mesa duket Danimarka i frikësohet ekipit tonë pasi me renditjen e re ajo ka kaluar në vendin e tretë, me pikë të barabarta me Shqipërinë e cila në fakt ndodhet në vend të dytë për shkak të golavarazhit.

Më shumë

spot_img
spot_img