Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Damian Gjiknuri votëbesohet me  277 vota si Sekretar i Përgjithshëm i PS

Shkruar nga Newsbomb
Damian Gjiknuri votëbesohet me  277 vota si Sekretar i

Me 277 vota pro, Damian Gjiknuri është votëbesuar për të vijuar detyrën e tij si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste.

Ditën e sotme 284 anëtare Asambleje nga 342 në total kanë votuar për të votëbesuar Sekretarin e Përgjithshëm si dhe Sekretariatin e  PS.

Më 2 shtator 2021, në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, Rama informoi se Sekretar i Përgjithshëm i PS-së do të ishte Damian Gjiknuri.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese