Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Damian Gjiknuri thirrje ministrisë së Infrastrukturës dhe ARRSH: Çoni përpara sa më shpejt ndërtimin e tunelit Kardhiq- Delvinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2e7582496d2e633bfe5168a5aae76df0

Ish-ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri, ka publikuar pak minuta më parë një video, ku shfaqet puna e pandalshme që është bërë në segmentin më të vështirë të aksit Kardhiq-Delvinë.

Ndërkohë që punimet në tre lote vazhdojnë, Gjiknuri me anë të kësaj video nxitëse i bën thirrje ministrinë aktuale të Infrastrukturës dhe Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) të çojnë përpara sa më shpejt edhe ndërtimin e tunelit.

Gjiknuri thekson se puna për këtë projekt u krye në kohë dhe fondet u parashikuan në Buxhetin e vitit 2019. Kjo është një thirrje për pasaardhësit e tij dhe për të çuar përpara ndërtimin e tunelit Kardhiq- Delvinë.

‘60 sekonda video informacion nga puna e pandalshme në segmentin më të vështirë të aksit Kardhiq-Delvinë. Ndërsa punimet në 3 lote vazhdojnë, nxis Ministrinë e Infrastrukturës dhe ARRSH të çojnë përpara sa më shpejt edhe ndërtimin e tunelit , puna për projektine të cilit u krye në kohë dhe fondet u parashikuan në Buxhetin e vitit 2019’, shkruan Gjiknuri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img