Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

‘Dallimi mes nesh dhe atyre që lanë Shqipërinë në derxhenë që trashëguan’, Rama publikon videon: Dropulli brenda 2021-it me 24 orë ujë në ditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

efd328ba41e0d2dd029e4f2f0850adf8

Kryeministri Edi Rama premton se brenda 2021-it Dropulli do të ketë 24 orë ujë në ditë, me rrjetin e ri të ujit.

Ndërsa ka publikuar dhe një video bën me dije se sot po ndërtohen 21 kilometra linjë për lart dhe 5.5 kilometra rrjet i brendshëm poshtë, për 24 orë ujë brenda vitit 2021-it.

“RRJETI I UJIT TË PIJSHËM në Dropullin e Poshtëm daton qysh në vitin 1976 dhe sjell në çezma deri 4 orë ujë në ditë, ndërsa në Dropullin e Sipërm akoma më keq, një linjë e vitit 1950, e cila në ditën më të mirë furnizon me 2 orë në ditë ujë.

SOT PO NDËRTOHEN 21 kilometra linjë për lart dhe 5.5 kilometra rrjet i brendshëm poshtë, për 24 orë ujë brenda vitit 2021

*** disa këtu nuk duan ta kuptojnë se po nuk e mbajtëm parasysh nga jemi nisur, s’kemi shans të kuptojmë si mund të shkojmë aty ku duam dhe historia e ujit të pijshëm është një shembull, që ndihmon shumë për të bërë dallimin mes nesh e atyre që e lanë me dekada të tëra Shqipërinë në derexhenë ku ne e trashëguam! Sikur këto punë dhe plot të tjera të ishin bërë hap pas hapi, me kohë e me vakt, sot s’do kishim këto halle që nganjëherë duken edhe absurde”, shkruan Rama.

?RRJETI I UJIT TË PIJSHËM në Dropullin e Poshtëm daton qysh në vitin 1976 dhe sjell në çezma deri 4 orë ujë në ditë, ndërsa në Dropullin e Sipërm akoma më keq, një linjë e vitit 1950, e cila në ditën më të mirë furnizon me 2 orë në ditë ujë. SOT PO NDËRTOHEN 21 kilometra linjë për lart dhe 5.5 kilometra rrjet i brendshëm poshtë, për 24 orë ujë brenda vitit 2021? *** disa këtu nuk duan ta kuptojnë se po nuk e mbajtëm parasysh nga jemi nisur, s’kemi shans të kuptojmë si mund të shkojmë aty ku duam dhe historia e ujit të pijshëm është një shembull, që ndihmon shumë për të bërë dallimin mes nesh e atyre që e lanë me dekada të tëra Shqipërinë në derexhenë ku ne e trashëguam! Sikur këto punë dhe plot të tjera të ishin bërë hap pas hapi, me kohë e me vakt, sot s’do kishim këto halle që nganjëherë duken edhe absurde.

Posted by Edi Rama on E enjte, 27 August 2020

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img