Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
71 %
1.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
12 °
E shtunë, 17 Prill, 2021
spot_img

Dallgët ‘kërcënojnë’ anijen në mes të detit, ekuipazhi shpëtohet me helikopter

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një anije holandeze e mbetur në mes të detit në brigjet e Norvegjisë është “pushtuar” nga dallgët e shumta të shkaktuara nga moti i keq.

Anija që mbante sipër një varkë luksoze dhe që shërben për transportimin e jahteve në momentin e incidentit, së bashku me ekuipazhin rrezikonin të fundoseshin në det në rast se anija batohej.

Është gjendur me urgjencë roja bregdetare norvegjeze e cila bëri të mundur shpëtimin e 12 personave në bordin e anijes “Eemslift Hendrika”.

Pas shpëtimit të tyre, autoritetet thanë se anija po i afrohej tokës nga batica e detit, pasi motori krryesor i saj ishte prishur.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img