Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“Dallgë deri në 5 ballë”, Kapiteneria e Sarandës paralajmëron anijet dhe varkat turistike: Nga mbrëmja e sotme…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga mbrëmja e sotme (e mërkurë) deri të premten anijet dhe jahtet turistikë duhet të kenë kujdes me daljet në det, pasi do të ketë “rebelim” të detit me dallgë 4-5 ballë.

“Anijet dhe varkat turistike të bëjnë kujdes me daljet në det dhe udhëtimet drejt plazheve jashtë Gjirit të Sarandës në ditët e fundit nga e mërkura në mbrëmje deri të premten”, deklaron Kapiteneria në Sarandë.

albsig

Ky paralajmërim i Kapitenerisë Sarandë për anijet dhe varkat turistike vjen pas të dhënave të bëra publike nga Shërbimi Meteorologjik dy ditë më parë.

“Prej ditës së mërkurë përgjatë bregdetit era do të fitojë forcë hera herës e vrullshme duke u pasuar nga shtim i dallgëzimit 4 deri 5 ballë në brigjet e Jonit”, njoftoi SHMU në Facebook të hënën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img