Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Dalin shifrat, mbi 800 të infektuar me Covid-19 dhe 4 humbje jete në Shqipëri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

853 raste të reja dhe 4 humbje jete nga Covid-19. Ky është bilanci i të dhënave për situatën pandemike për 24 orët e fundit në vendin tonë.

Janë shëruar 526 qytetarë të prekur me Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në që nga fillimi i epidemisë 134,802.

Njoftimi I MSH:

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 5637 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 853 qytetarë, në këto bashki: 231 raste në Tiranë, 99 raste në Shkodër, 55 raste në Lezhë, 47 raste në Durrës, 36 raste në Kavajë, 29 raste në Sarandë, Berat, 27 raste në Elbasan, 26 raste në Vlorë, 25 raste në Vau i Dejës, 23 raste në Lushnje, 19 raste në Kurbin, 18 raste në Krujë, Pogradec, 16 raste në Kukës, 12 raste Malësi e Madhe, 11 raste në Kamëz, 10 raste në Divjak, 7 raste në Shijak, Fier, Korccë, Kuccovë, Peqin, 6 raste në Cërrik, Librazhd, 5 raste në Pukë, Vorë, Rrogozhinë, Gjirokastër, Dimal, Gramsh, 4 raste në Tropojë, Mallakastër, Tepelenë, Devoll, 3 raste në Has, 2 raste në Fushë-Arrëz, Mirditë, Dibër, Mat, Delvinë, Konispol, Policcan, Belsh, Prrenjas, 1 rast në Klos, Rroskovec, Patos, Himarë, Përmet, Këlcyrë, Memaliaj, Skrapar.

Aktualisht janë 10,915 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 103 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID19 katër qytetarë: Një qytetar 65 vjeç nga Tirana, një qytetar 65 vjeç nga Shkodra, një qytetar 67 vjeç nga Konispoli dhe një qytetar 84 vjeç nga Durrës. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve. Janë shëruar 526 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 134,802 që nga fillimi i epidemisë. Statistika (02 Shtator 2021) Raste të reja ditore 853 Të shëruar në 24 orë 526 Të shtruar në spitale 103 Humbje jete në 24 orë 4 Testime ditore 5,637 Testime totale 1,059,241 Raste pozitive 148,222 Raste të shëruara 134,802 Raste Aktive 10,915 Humbje jete 2,505

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4007 Shkodër

1906 Vlorë 883

Durrës 848

Fier 750

Lezhë 648

Elbasan 569

Berat 417

Gjirokastër 3276

Korçë 249

Kukës 196

Dibër 164

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img