Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Dalin shifrat e Kosovës: Mijëra teste dhe qindra raste pozitive, 3 persona humbin jetën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6d0b990b00cd5ab29d247fd02b519d3e

Tre persona kanë humbur jetën nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Malishevë 1 rast (81 vjeç), Prishtinë 1 rast (59 vjeç), Prizren 1 rast (78 vjeç).

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 3.454 persona, prej të cilëve rezultojnë 426 raste pozitive.

Deri më tani në Kosovë 1.595 persona kanë humbur betejën me koronavirusin, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 68.777.

Më shumë

spot_img
spot_img