Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
39 °
Mër
40 °
Enj
33 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Dalin SHIFRAT e fundit: Mijëra të infektuar dhe SHUMË viktima nga Covid në Greqi dhe Maqedoni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c7dd1755bc3719ea465b4b2bd718e32c

Rajoni i Ballkanit është përfshirë në një valë të frikshme të rritjes së rasteve të reja me covid çdo 24 orë.

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut janë kryer 4.373 teste, prej të cilave 1031 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar gjithsejtë 241 pacientë, ndërkohë 20 të tjerë kanë humbur betejën me virusin.

Nga ana tjetër në Greqi janë shënuar 2503 raste të reja dhe 52 viktima nga Covid në 24 orët e fundit. Numri total i të prekurve që nga fillimi i pandemisë po shkon gati 220 mijë në shtetin fqinj ndërsa ai i viktimave ka kaluar 7000.

Screenshot_20.jpg

Për të parandaluar përhapjen e koronavirusit autoritetet në Greqi kanë vendosur të mbajnë në fuqi edhe për një periudhë tjetër 2-javore masat ndaj pandemisë. Shkollat, dyqanet dhe restorantet do të qëndrojnë të mbyllura deri më 22 mars.

Më shumë

spot_img
spot_img