Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Dalin pamjet nga fshati “Asim Zenel” ku mbeti i vdekur një i moshuar, zona e rrethuar nga flakët (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zjarri në fshatin “Asim Zenel”, në Gjirokastër ka agravuar tej mase, i cili detyroi banorët e fshatit që të evakuohen nga shtëpitë e tyre.

Fatkeqësisht sot u shënua edhe viktima e parë, ku i moshuari Andrea Haxhiaj humbi jetën në përpjekje për të shuar flakët që po afroheshin pranë shtëpisë.

Gruaja e tij ka mbetur e lënduar nga zjarri dhe ndodhet në gjendje të rëndë pasi ka marrë plagë djegie në trup.

Pamjet e mëposhtme tregojnë sesi flakët dhe shtëllunga të mëdha tymi kanë mbuluar fshatin “Asim Zenel”, ndërsa ushtria vijon me evakuimin e banorëve, pasi janë të rrezikuar nga përhapja me shpejtësi e flakëve.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img