Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dalin pamjet/ Momenti kur Përparim Ademi hyn në pallat me kallashnikovin në çantë dhe nipin për dore, pas ekzekutimit të dy motrave del i qetë dhe largohet pas pallatit (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

31f30f4981e2a53114a0ef6fe574e224

I qetë dhe përkrah një djali që e shoqëronte. Kështu është larguar nga vendi i ngjarjes, Përparim Ademi, autor i vrasjes së dy motrave, Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi.  

Shtetasi shqiptar i Maqedonisë së Veriut, e kreu vrasjes në zonën e Astirit, më 31 Dhjetor 2020 dhe krími zgjati për 13 minuta.

Sipas pamjeve të siguruara nga emisioni “Uniko”, para vrasjes, Ademi u kap nga kamerat rreth 50 metra larg pallatit ku banonin motrat, i veshur me xhup ngjyrë blu dhe me pantallona të zeza.

Ai kishte një biçikletë me vete dhe nipin, i cili mbante në dorë një çantë ku kishte futur armën kallashnikov, me të cilën qëlloi me breshëri motrat duke i lënë të vdèkura në vend.

13 minuta pas ngjarjes, u largua nga e njëjta rrugë plot qetësi, ndërsa mbante një dorë në xhep dhe nuk e kishte biçikletën me vete. Autori, i cili thuhet se linte shtatzënë motrat dhe i shiste fëmijët në Greqi, u arrestua rreth një orë pas krímit pranë shkollës “Vasil Shanto”.  

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img