Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

DALIN PAMJET e sulmit ku u vra presidenti i Haitit dhe u plagos Zonja e Parë (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë publikuar pamjet nga ekzekutimi i presidentit të Haitit, Jovonel Moise, i cili u vra në banesën e tij.

Në videon e mëposhtme shihen një grup personash me armë në dorë, jashtë shtëpisë së presidentit, të cilët sulmuan dhe ekzekutuan presidentin Moise dhe plagosën Zonjën e Parë.

Mediat e huaja raportojnë se shtëpia e Presidentit u sulmua nga njerëz të armatosur të paidentifikuar në 01:00 me kohën lokale.

Kryeministi Claude Josep konfirmoi lajmin e tmerrshëm duke e quajtur të tmerrshëm dhe çnjerëzor.

Policia po punon për identifikimin e autorëve dhe arrestimin e tij.

Jovenel Moise, ishte në pushtet që prej shkurtit të vitit 2017, pasi paraadhësi i tij, Michel Martelly u largua nga posti. Periudha kur Moise ishte në detyre ishte mjaft e vështirë pasi qeverisja e tij u përball me shumë akuza për korrupsion si dhe për këtë gjë në vend shpërthyen protestat e dhunshme anti-qeveritare.

Lexo edhe ...

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img