Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Dalin pamjet: Burri i vë flakën fushës dhe ikën sikur të mos kishte ndodhur asgjë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për zjarret, u aludua në fillim se kishte ndikuar shumë ngrohja globale në të gjithë botën, mirëpo dita ditës po shohim se ka njerëz të papërgjegjshëm e dashakeq që vendosin flakë ku të shohin një hapësirë me të mbjella apo shkurre.

Shqipëria, Greqia, Italia e Turqia janë më të rrezikuarat. Edhe pse mijëra-mijëra forca janë në terren, situata vijon problematike. Në Greqi, ishulli Evias, por edhe rajone të tjera janë në një situatë kritike. Situata e rënduar në Itali, shfaqet në Jug të vendit, me zonën e Siçilisë e më gjerë, që para disa javësh u përfshi nga zjarre të shumta.

Mediat italiane kanë publikuar një video, ku tregohet momenti se si një person i vendos me qëllim flakën një fushe që rrethohet nga bari i thatë. Në një moment ai ndalon, nxjerr çakmakun nga xhepi dhe i vendos flakën. Më pas largohet sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Shihni videon:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img